Genç Müzisyenler Kış Mevsiminde Sokakları Şenlendiriyor
Tarih: 08-02-2024 09:15:24
Güncelleme: 08-02-2024 09:15:24
|
|
|
|
Amasya'nın Şehzadeler Gezi Yolu'nda, soğuk kış günlerinde bile şehri sıcacık bir atmosfere dönüştüren bir müzik rüzgârı esiyor.
İki üniversite arkadaşı olan Yunus Demirdağ ve Atakan Kılıç, soğuk havaya aldırmadan bu güzel şehrin sokaklarını şarkılarıyla renklendiriyor ve Amasya halkını eğlendiriyor.
Şehzadeler Gezi Yolu'nda, soğuk kış günlerinde bile müziğin coşkusunu yaşatan bu iki arkadaşın performansı, insanlara sıcak bir atmosfer sunuyor. Tutkulu müzisyenler, çaldıkları şarkılarla Amasya'nın tarihini ve ruhunu yansıtıyorlar.
KIŞ GÜNLERİNDE DE AMASYA’YA MÜZİK YAKIŞIYOR
Yunus Demirdağ ve Atakan Kılıç, yaptıkları açıklamada, "Soğuk kış günlerinde dahi bu güzel şehrin sokaklarında müziğin coşkusunu yaşatmak bize büyük mutluluk veriyor. Müzik bizim için bir yaşam biçimi ve bu tutkumuzu Amasya'nın tarihi ve kültürel zenginliklerine adanmış bu yolda paylaşıyoruz. İnanıyoruz ki, müzik herkesin dilidir ve şarkılarımızla insanların ruhuna dokunarak kış günlerine bir nebze olsun sıcaklık getirebiliriz. Müzik, kalpleri birleştirir. Bu güzel kış gününde birlikte şarkılarımızla neşe ve coşku dolu anlar yaşamak ve yaşatmak istiyoruz" dediler.
Amasyalılar ve ziyaretçiler, bu müzik ziyafetinden büyük keyif aldıklarını ve iki müzisyenin sokaklara kattığı canlılığın şehre ayrı bir renk kattığını belirtiyorlar. Şehzadeler Gezi Yolu'nda Yunus Demirdağ ve Atakan Kılıç'ın performansı, soğuk kış günlerinde dahi Amasyalılara sıcak bir atmosfer sunarak, şehrin ruhunu müziğin büyüsüyle dolduruyor.