Bugun...112’den Öğrencilere Eğitim


facebook-paylas
Tarih: 21-02-2024 09:14

112’den Öğrencilere Eğitim

Amasya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 sağlık çalışanları, "Yaşama Yol Ver" kampanyası çerçevesinde Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlköğretim Okulu ve Şehit Veysel Aslan İlköğretim Okulu'nda birinci sınıf ve anaokulu öğrencilerine eğitim verdi.

112 sağlık ekipleri, sağlık ve acil durumlar konusunda öğrencilere temel bilgileri aktardı ve yaşamlarını korumak adına alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirme yaptı. Özellikle birinci sınıf ve anaokulu öğrencilerine yönelik yapılan eğitimlerde, temel ilk yardım bilgileri ve acil durumlarla başa çıkma konuları ele alındı.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü'nün bu projesi, öğrencilerin sağlık bilinci kazanmalarına ve acil durumlarda doğru müdahalede bulunabilmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Eğitimlerin öğrencilerin yaşlarına uygun ve anlaşılır bir şekilde verilmesi, sağlık konusunda farkındalık oluşturulmasına büyük katkı sağlıyor.

Bu tür eğitimlerin düzenli olarak yapılması, toplumun genç neslinin sağlık konusunda bilinçlenmesine ve acil durumlar karşısında doğru davranışları öğrenmesine yardımcı oluyor. Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ve 112 sağlık ekiplerinin bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam etmesi bekleniyor.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GENEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI