Bugun...Amasya Öğretmen Akademileri Başlıyor


facebook-paylas
Tarih: 09-02-2024 09:25

Amasya Öğretmen Akademileri Başlıyor

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, Amasya Öğretmen Akademilerinin 15.02.2024 tarihinde başlayacağını belirterek, “Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirirken, Akademilerden alacakları kazanımları öğrencileriyle paylaşarak okullarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıktık.” Dedi.

Bu faaliyetler ile duygu düşünce ve davranışta güzeli arayan; Anadolu'nun binlerce yıllık medeniyetinin aklıselim, kalbiselim, zevkiselim seslenişinin günümüze sunduğu çağrıya kulak verecek nesiller yetiştiren çelebi öğretmenlerin kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerinin desteklenmesi amaçlandığını söyleyen Türkmen, “Geleceğin dünyasında, eğitim alanında paydaşlarımızla birlikte en etkili yol haritasını çizerek ortak aklı en iyi kullanabilme vizyonumuzla, bilgi ve iletişim teknolojileriyle hızla değişen sosyal çevreye başarılı bir şekilde uyum sağlamasını istediğimiz öğrencilerimizi yetiştiren öğretmen ve yöneticilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak eğitim ekosistemine değer katacağımıza inanıyoruz. Bu inançla Amasya Öğretmen Akademileri, 21. yüzyıl çoklu öğrenme modelleri ile yüz yüze ve çevrimiçi harmanlanmış öğrenme ortamı sunarak merkezinde insan olan eğitimin öğretmenlerimize ve yöneticilerimize bütüncül bir yaklaşımla ulaşmasını sağlıyor. Bu kapsamda öğretmenlerimizi 15.02.2024 ile 17.05.2024 tarihleri arasında,  Edebiyat, Şehir ve Kültür, Müzik akademileri öncelikli olmak üzere Yönetici Akademileri, Türk İslam Düşüncesi Akademileri ile gerek bölgesel gerekse ulusal, alanında uzmanlığı tescillenmiş hocalarımız ile buluşturuyoruz.

Bu proje kapsamında ilkelerimiz sürekli mesleki gelişim ve yenilik, çeşitlilik, yeterlilik ve yetkinlikten oluşmaktadır. Bu ilkelere sahip öğretmenler, milli, manevi ve insani değerlere bağlı nesilleri inşa edeceğine inancımız tamdır.” Diye konuştu.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI