dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet casino matadorbet
Bugun...Gelecek Partisi Başkanı Kurt'tan Esnafa Destek Çağrısı


facebook-paylas
Tarih: 18-05-2024 09:00

Gelecek Partisi Başkanı Kurt'tan Esnafa Destek Çağrısı

Gelecek Partisi Amasya İl Başkanı Dr. Ali Kurt, son ekonomik tasarruf tedbirlerinin esnaflar üzerindeki olumsuz etkilerini eleştirdi.

Yüksek faiz oranları nedeniyle esnafların büyük bir yük altında kaldığını belirten Dr. Kurt, “Esnaf bu yükün altından kalkamaz.

Son tasarruf tedbirlerinden esnafımıza ağır bir yük düştü. Zaten zar zor ayakta kalmaya çalışan esnaf daha önce almış olduğu esnaf kredilerinin faizinin güncellenerek % 150 varan artışlar karşısında büyük şok yaşadı.

Bugün herkesin bildiği bir gerçek enflasyon karşısında ayakta durmakta zorlanan kesimin başında esnaflarımız gelmektedir.

Mecbur olmayan hiç bir esnaf kredi çekmez. Devlete güvenerek esnaf kredisi çektiler. Onunla çoğu yine kamuya olan vergi, elektrik, doğal gaz Bağkur borçlarını kapattılar. Bu krediyi almak için yine 4-5 tane esnafı kefil gösterdiler. Şimdi bu fahiş faizler karşısında bir çoğu bu borcu geri çeviremeyecek. Ödeme güçlüğü çeken esnafımız sadece kendi mağdur olmayacak bu durumdan kefil olan esnaflarda olumsuz etkilenecektir.

Yetkililere sesleniyoruz. Yıllardır yapmış olduğunuz hataların bedelini esnafa ödetemezsiniz.

Bir inat uğrunu “ faiz sebep enflasyon sonuçtur” saçmalığını akla bilime karşı savundunuz . Bir kişinin inadı yüzünden bu ülkeye kur korumalı döviz hesabının maliyeti 1 trilyonu açtı.  Ülkeyi batağa sürüklediniz. Şimdi tutmuş bunun bedelini esnaftan emekliden, ücretliden çıkarmak istiyorsunuz. Ama itibardan tasarruf yok. Açıkladığınız her tedbirin arkasına “ zorunlu haller dışında” ekleyerek istediğiniz istisnaları yapacaksınız. Döviz garantili  anlaşmalara dokunmuyorsunuz. Lüks şatafat devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanının saraydan çıkma görüntüleri göz kamaştırıyor. Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle CB uğurlaması yok. Milli geliri 70-80 bin dolar olan ülkelerde böyle şatafat yok.

Şimdi çıkmış bütün bu iş bilmezliğinizin sebebiyle ülkeyi soktuğunuz ekonomik krizin bedelini esnaftan çıkartmaya çalışıyorsunuz.

Bu karardan vaz geçilmelidir. Esnafımız bunun altından kalkamaz. Ülkemize ağır bedelleri olur. Bu kararınızı yeniden gözden geçirin. Bu bir zarurettir’dedi.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI