Bugun...“Hizmet Aşkı ile Yola Çıkıyorum”


facebook-paylas
Tarih: 26-01-2024 09:37

“Hizmet Aşkı ile  Yola Çıkıyorum”

Amasya'da Gelecek Partisi, Deva Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti, belediye başkanlığı seçimi için ortak bir adayla yarışma kararı aldı.

Bu ortak aday herkes tarafından merak ediliyordu. 4 parti ortak adayları olan Tevhide İlkim Arpacıoğlu’nu yarın saat 10.00’da yapacakları aday tanıtım toplantısı ile kamuoyu ile paylaşacak.

Amasya’da ilk kadın belediye başkan adayı olarak sahalara inmeye hazırlanan İlkim Arpacıoğlu tarihe ve siyasi sahnelere damga vurmuş köklü bir aile ile dikkat çekiyor.

Aday Arpacıoğlu atalarından gelen Amasya sevdasını, Amasya’ya hizmet sevdasını sürdürmek için hazır olduğunu, kente bir çok konuda vizyon getirmek için yola çıktığını kaydederek, “En büyük dedem Topçuzade Ali Bey Amasya Tamiminin yazılması esnasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün raportörü idi ve aynı zaman da Amasya Milletvekiliydi. Dedelerim Topçuzade Ali Bey, Topçuzade Mustafa Bey ve Arpacızade Hürrem Bey Amasya Müdafa-i Hukuk Cemiyetinin kurucularındandır. Dedem Reşat Arpacıoğlu Amasya Belediye Başkanı ve Milletvekili olarak kentimize çok değerli hizmetler verdi. Babam Arsan Savaş Arpacıoğlu’da 17. Dönem Amasya Milletvekili olarak kentimize birbirinden değerli hizmetlerde bulundu. Bende aileden gelen siyasi tecrübelerle, hizmet aşkı ile Amasya’ya olan hizmet sevdamı sürdürmek için hazırım. Gece gündüz demeden Amasyalı hemşehrilerimi layık olduğu birçok hizmetle buluşturmaya kararlıyım. Önümüzdeki süreçte çalışmalar kapsamında hemşehrilerimle de buluşacağım için heyecanlıyım. Allah utandırmasın” diye konuştu

Peki bu merak edilen ortak aday Tevhide İlkim Arpacıoğlu Kimdir?

25 Nisan 1970 yılında Ankara’da doğdu. 17. Dönem Amasya Milletvekili Arsan Savaş Arpacıoğlu’nun kızı. İlkokulu ve ortaokulu Amasya’da okudu. Babası Savaş Arpacıoğlu’nun vekil olması nedeniyle Ankara’ya taşındı. Liseyi Ankara’da okuduktan sonra 1987 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimarlık ve Çevre tasarım bölümünü okudu.  Daha sonra yatay geçişle İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam etti.1995 yılında mezun oldu.  2021-2023 yılları arasında Altınbaş Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Sertifika programını bitirdi.

Uluslararası bir şirketin üst düzey yöneticisi olarak görev yapan Arpacıoğlu Amasya ile olan bağını koparmadan kentte bulunan çiftlik arazilerinde tarımla uğraşıyor. Bir kız ve bir erkek olmak üzere 2 evladı var.

Tevhide İlkim Arpacıoğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından Amasya'da siyasi dengelerin nasıl şekilleneceği ise merakla bekleniyor.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI