![]() |
Tweet |
Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik havaların soğumasının ardından can dostlarımız hayvanlar için “kaputa vur” çağrısında bulundu.
Başkan Çelik soğuktan korunmak için otomobil motorlarına sığınan hayvanların zarar görmemesi için vatandaşlardan araçlarının kaputuna vurmalarını rica etti
Başkan Çelik, kış aylarında ısınmak için özellikle sokakta yaşayan kedilerin, soğuktan korunmak için sığındıkları araçlarda ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirtti. Otomobil sahiplerinden araçlarını çalıştırmadan önce kaputa vurmasını istedi
KAPUTA VURMAK HAYAT KURTARIR
Vatandaşların sadece bir dakikalarını ayırarak olası kazaların önüne geçebileceğini ifade eden Başkan Çelik, “Bildiğiniz gibi soğuk havaların dondurucu etkilerinden kurtulabilmek için sevimli dostlarımız kendilerini motorun etrafındaki sıcak bölgelere saklıyor. Ancak bazen araç çalışmadan hemen önce yerlerinden ayrılmayabiliyorlar. Hatta bazen kediler motorun sıcaklığından ve korunaklı yapısından faydalanarak uykuya da dalabiliyor. Soğuk havalarda can dostlarımızı korumak istiyorsak, aracımızı çalıştırmadan önce kaputa vurmayı unutmayalım. Kaputa vurmak hayat kurtarır. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı davranmaları konusunda ricada bulunuyorum. Hassas davrananlara da teşekkür ediyorum” dedi.