![]() |
Tweet |
Amasya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi, şehrin sağlık hizmetlerini geliştirmek ve vatandaşlara daha etkin bir şekilde ulaşmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, kent merkezinde bulunan Eczane ve Aile Sağlığı Merkezleri ziyaret edildi.
Ziyaret, Sağlıklı Hayat Merkezi'nin 2 Sorumlu Hekimi olan Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Banu Ersoy Şen ve Sosyal Hizmet Uzmanı Özgür Keskin tarafından gerçekleştirildi.
Ziyaretler sırasında, Sağlıklı Hayat Merkezi'nin sunmuş olduğu çeşitli hizmetler hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Banu Ersoy Şen ve Sosyal Hizmet Uzmanı Özgür Keskin, vatandaşların sağlık ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan hizmetlerin kapsamını ve önemini aktardılar. Bu hizmetler arasında, sağlık taramaları, danışmanlık hizmetleri, sağlıklı yaşam ve beslenme konularında eğitimler, ve psikososyal destek gibi birçok farklı alan bulunuyor.
Ayrıca ziyaretlerde, Sağlıklı Hayat Merkezi'nin kurum tanıtımını yapmak ve halkı bilgilendirmek amacıyla afiş çalışmaları da gerçekleştirildi. Bu çalışmalar ile merkezin sağladığı hizmetlerin ve olanakların görsel olarak sunulması sağlandı.
Sağlıklı Hayat Merkezi yetkilileri, vatandaşların sağlık bilincini artırmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmak için çaba harcadıklarını belirttiler. Ayrıca, merkezin halkın sağlık ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin bir şekilde cevap verme amacıyla çalışmalarına devam edeceğini ifade ettiler.
Bu ziyaretlerle, Sağlıklı Hayat Merkezi'nin halka daha etkin bir şekilde tanıtılması ve sağlık hizmetlerine erişimin artırılması hedeflenmektedir.