Bugun...Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı Amasya’ya Geldi


facebook-paylas
Tarih: 16-02-2024 09:21

Tarım ve Orman Bakanı  Yumaklı Amasya’ya Geldi

Bakan Yumaklı “31 Mart seçimi Türkiye Yüzyılı kararlılığını göstermenin adeta mührü olacak”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Amasya’ya geldi. Bakan Yumaklı programları kapsamında Ak Parti Amasya İl Başkanlığını ziyaret etti.

İl Başkanlığı ziyaretinde Bakan Yumaklı'nın yanı sıra Ak Parti Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez, Haluk İpek, İl Başkanı Ekrem Toto, parti yönetimi ve partililer yer aldı.

Ak Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto Bakan Yumaklı’yı Amasya’da ve il başkanlığında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ziyarette konuşan Bakan Yumaklı, Amasya'nın tarımından, tarımsal sanayisine kadar çeşitli alanlarda çıtayı daha yükseğe taşımayı hedeflediklerini belirtti. Vatansever Anadolu halkının emeği ve gayretiyle Türkiye'nin büyümesine katkı sağladığını vurgulayan Yumaklı, Amasya'nın birlik, dirlik ve beraberliğin sembolü olduğunu ifade etti.

AK Parti'nin mücadelesini anlatan Yumaklı, partinin milletin değerlerinden doğan bir parti olduğunu ve milletin partisi olarak gücünü milletten aldığını dile getirdi. Ancak, milletin birlik ve beraberliğini istemeyen kesimlerle mücadele ettiklerini ve onların kaos ve düzensizlik çabalarını boşa çıkaracaklarını belirtti.

AMASYA’YA SON 21 YILDA 17,5 MİLYAR LİRA YATIRIM

Amasya'nın tarım ve su alanındaki yatırımlarına da değinen Bakan Yumaklı, " Amasya'ya son 21 yıldaki tarım, orman ve su alanında yapılmış olan yatırımların toplam tutarı yaklaşık yaklaşık 17,5 milyar lira. Şehrimize altı baraj, iki gölet kazandırdık. Bunları biz yeterli görmüyoruz. Üretimin çok daha iyi ve üst potansiyele sahibi olduğu bu şehirde inşallah bizler çok daha iyilerini yapacağız. Özellikle Suluova ilçesinde sağ sol sahil sulamalarının yenilenmesi için yaklaşık 5,3 milyar liralık bütçeyle devlet su işlerimiz 2024 yatırım programının içerisine aldığını inşallah en kısa zamanda bunun yapımına başlayacağız. Sadece iki tane rakamdan ibaret değil yaklaşık 150 bin dekarlık bir sahada aynı zamanda sulama yatırımlarının daha doğrusu yenilemelerinin yapılması da söz konusu olacak. Gönül beraberliğimiz var. Bu ülkeye hepimizin borcu var. Bizler sorumluluklarımız itibariyle sizler de emeğiniz ve gayretinizle birlikte olması gerekenden çok daha ilerilere taşıyacağız inşallah” dedi.

TÜRKİYE YÜZYILI KARARLILIĞINI GÖSTERMENİN ADETA MÜHRÜ OLACAK

31 Mart seçimlerinin Türkiye Yüzyılının 14-28 Mayıs seçimlerinden sonraki yeni işaret fişeği olduğunu kaydeden Bakan Yumaklı “Türkiye yüz yılında milletimize ve ülkemizin konumuna gücüne yakışan bir inşa vizyonu da ortaya koymak için bizler gece gündüz çalışıyoruz. Belediyelerimizde bu inşaa döneminin en önemli aktörlerinden birisi olacak. Türkiye yüzyılının ortak paydasında şehirlerimizin tek tek ilçelerimizin tek tek önemi var. İnşallah biz el ele vereceğiz, kaynaklarımızı en doğru bir şekilde yöneteceğiz, birliğimiz, gücümüz, gücümüz, geleceğimizdir diyerek inşallah Türkiye yüzyılına hep birlikte inşa etmiş olacağız. Türkiye'nin Gücünü Amasya'nın gücüyle birleştirerek her adımı atmanın kararlılığı içerisindeyiz. Türkiye yüzyılı için Amasya'da kol kanat germeye devam edecektir. Bundan asla şüphe etmiyoruz. Çünkü Amasya aynı zamanda bizim birliğimizin, dirliğimizin ve beraberliğimizin sembolü şehirlerimizden birisi. Gücümüz millet işimiz hizmet. Başka bir gayemiz yok. 31 Mart seçimi Türkiye yüzyılını inşa etmek coşkusunu ve kararlılığını göstermenin adeta mührü olacak inşallah. İnşallah 31 Mart’tan sonra ülkemizi daha ileri taşımaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ardından Bakan Yumaklı kentte esnafı ziyaret edip, seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi, üreticilere Güneş Paneli dağıtımının ardından Hayvancılık Besi İşletmesini ziyaret etti. Ardından da sektör temsilcileri ile bir araya geldi.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GENEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI