Bugun...Taziye Evi Olarak Hizmete Başladı


facebook-paylas
Tarih: 17-02-2024 09:26

Taziye Evi Olarak  Hizmete Başladı

Amasya Selanik Muhacirler Derneği, yeni bir döneme girerek toplumun ihtiyaçlarına cevap veren bir hizmete ev sahipliği yapıyor. Dernek, artık taziye evi olarak hizmet vermek üzere yeniden düzenlendi

Dernek Başkanı Pala, yaptığı açıklamada, “Derneğimizin ve grubumuzun dostları eş dost ve akrabalarımız bizlerin bu güne kadar gerek il dışından gerekse çevre köylerden ve ilimizden bir çok cenazemiz oldu. Dernek olarak mevlit okuttuk, dualar ettik. Bundan sonrada taziye evi olarak cenaze sahibi olan insanların yanında olmayı sürdüreceğiz" dedi.

Bu yeni düzenleme ile dernek, hem geçmişte olduğu gibi gelecekte de toplumun ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Taziye evi olarak düzenlenen dernek binası, cenaze sahibi olan ailelerin ve yakınlarının, acılarını paylaşmak isteyenlerin bir araya gelip destek olabilecekleri bir platform oluşturulmuş olacak.

Dernek Başkanı Pala, "Artık cenaze olduğu zamanlarda da yanınızdayız. Bu yeni adımımızla birlikte, cenaze sahibi olan insanların yanında olmak, onların acılarını paylaşmak ve destek olmak için buradayız. Vefat edenlere rahmet, hayatta olanlara ise sağlık ve mutluluk diliyoruz" şeklinde konuştu.

Amasya Selanik Muhacirler Derneği'nin bu adımı, toplumun dayanışma ve birlik duygusunu güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Derneğin bu hizmetiyle, insanlar arasında dayanışma ve destek kültürünün pekiştirilmesi amaçlanıyor.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GENEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI