![]() |
Tweet |
Amasya Valisi Yılmaz Doruk, şehrin turistik önemi olan Hatuniye Mahallesi'nde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken geleneksel ve yöresel ürünler satan esnafları ziyaret etti.
Vali Doruk'un bu ziyareti, şehrin kültürel ve ekonomik dokusuna katkı sağlayan yerel esnafı destekleme ve onların sorunlarını yerinde tespit etme amacıyla gerçekleştirildi.
Hatuniye Mahallesi'nde bulunan dükkanları tek tek ziyaret eden Vali Doruk, esnaflarla samimi sohbetler gerçekleştirdi. Bu sohbetler sırasında esnafların işletmeleri hakkında bilgi alan Vali Doruk, ürünlerin üretim aşamasından satışına kadar olan süreç hakkında detaylı bilgiler edindi. Geleneksel el sanatlarından yöresel yiyeceklere kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünler hakkında esnafların anlatımlarını dinleyen Vali Doruk, şehrin kültürel zenginliğini yansıtan bu ürünlerin önemini vurguladı.
Vali Doruk, ziyaretin sonunda esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileyerek, onların yerel ekonomiye katkı sağlayan önemli aktörler olduğunu belirtti. Ayrıca, esnafların karşılaştığı sorunları dinleyerek çözüm önerileri üzerinde de istişarelerde bulundu.
Hatuniye Mahallesi'nde gerçekleştirilen bu ziyaret, Vali Doruk'un yerel esnafı destekleme ve şehrin kültürel mirasını koruma ve yaşatma çabalarını göstermesi bakımından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Vali Doruk'un bu tür ziyaretlerle esnafların sorunlarını yakından takip ederek çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmesi, Amasya'nın sosyal ve ekonomik gelişimine olumlu katkı sağlaması beklenmektedir.